Uzm.Dr. Selin Demet

Uzm.Dr. Selin Demet

Psikiyatrist & Psikoterapist

Uzm. Dr. Selin DEMET, ilk, orta ve lise eğitimini Ereğli’de tamamladı, 1999 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Mardin Savur Üçkavak Sağlık Ocağında pratisyen hekim olarak çalıştı. Psikiyatri Uzmanlık eğitimini de Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda tamamladı. Daha sonra Bayburt Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmet yaptı. 2007-2018 yılları arasında Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde çalıştı. Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığı ve Kalite Yönetim Direktörlüğü görevini de yürüttü. 2014 yılında Soma’da meydana gelen elim maden kazası sürecinde T.C. Sağlık Bakanlığı Soma Maden Kazası Psikososyal Destek Birimi Başkan Yardımcılığı görevini yerine getirdi. 

Cinsel Tedavi ve Eğitim Araştırma Derneği’nde eğitim alarak Cinsel Terapist ünvanı kazandı. Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfı’nda Psikanalist Doç. Dr. Celal ODAĞ yönetimi ve süpervizörlüğünde Psikanalitik Yönelimli Psikoterapi Eğitimini tamamlayarak Psikanalitik Yönelimli Psikoterapist ünvanı aldı. 2012 yılında Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfı’nın kapanması sonrasında aynı yıl İzmir Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Derneği kurucu üyeliği, yönetim kurulu üyeliği yaptı. Halen İzmir Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Derneği’nin Eğitim Terapisti olarak görev yapmaktadır. Bu temel mesleki ilgi alanları dışında Hipnoz, Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimleri de almıştır.

  Randevu al - DoktorTakvimi.com

Türkiye Psikiyatri Derneği

2014-2016 yılları arası Türkiye Psikiyatri Derneği Manisa Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, 2016-2018 yılları arası Türkiye Psikiyatri Derneği Manisa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Grup Terapileri

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde çalıştığı süre boyunca sayısız hasta takip ve tedavisi yapan Uzm. Dr. Selin DEMET, bir devlet hastanesinde çok sayıda psikanalitik bireysel psikoterapi uygulamaları, vajinismus grup terapilerini de büyük bir özveri ile yürütmüştür.

Uzmanlık Tezi

Tıpta uzmanlık tezi: Mızrak S. Depresyonlu ve depresyonsuz obsesif kompulsif bozuklukta immun sistem göstergeleri. Tez Danışmanı: MM Demet., Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı, 2006, Manisa

Yayınlar

Danacı AE, Mızrak S, Hekimsoy Z, İçelli İ. Olanzapin’e bağlı diabetes mellitus: bir olgu sunumu. Klinik Psikofarmakoloji Bülteni 2003; 13(2): 94-96.asdfasdfasdf

Danacı AE, Mızrak S, Hekimsoy Z, İçelli İ. Olanzapin’e bağlı diabetes mellitus: bir olgu sunumu. Klinik Psikofarmakoloji Bülteni 2003; 13(2): 94-96.

Dikeç G, Arabaci LB, Uzunoglu GB, Mizrak SD. Metabolic side effects in patients using atypical antipsychotic medications during hospitalization. J Psychosoc Nurs Ment Health Serv, 2018 Jan 11:1-10. doi:10.3928/02793695-20180108-05. [Epub ahead of print].

Kitap Bölümü Yazarlığı

Demet MM, Demet S. Panik Bozukluğu. Temel ve Klinik Psikiyatri (Ed: K. O. Karamustafalıoğlu), Bölüm:28, s.355-370. Güneş Tıp Kitabevleri, İstanbul, 2018.

Demet Mızrak S. Cinselliğin Nörobiyolojisi. Temel Psikofarmakoloji (Ed: N. Yüksel, H. Soygür, Ü. Tural, MM Demet), Bölüm:27, s. 521-547. Türkiye Psikiyatri Derneği Yayınları, Bilimsel Çalışma Birimleri Dizisi – No:11, Tuna Matbaacılık San. Tic. A.Ş., Ankara, 2010.

Alanında Ulusal Bilim Ödülü

Demet Mızrak S, Demet MM, Kırmaz C, İçelli İ, Gülbahar O. Depresyonlu ve depresyonsuz obsesif kompulsif bozuklukta immun sistem göstergeleri. Türkiye Psikiyatri Derneği 43. Ulusal Psikiyatri Kongresi Poster bildiri (Araştırma) üçüncülük ödülü, 23-27 Ekim 2007.

Bildiriler

Öğütveren Ö., Doğan Özdemir S., Demet S. Bir Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde Şizofreni ve Psikotik BozuklukTanıları İle Yatan Hastalara Uygulanan Standardize Rehabilitasyon Programının İmpulsivite, İçgörü ve Hastalık Remisyonu Üzerine Etkileri. V

D Güleç Öyekçin, S Mızrak Demet, WPA International Congress konferansı dahilinde "Australian and New Zealand Journal of Psychiatry" bildiri kitapçığındaki "The alexithymia scores of somatoform disordered patients who live in rural areas", A375 PP60 pp., Melbourne, A

Pskiyatrist & Psikoterapist desteğine ihtiyaç duyduğunuzda...

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. selindemet.com.tr sitemizi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.